רפואה משלימה, רפואה סינית עתיקה, טיפול משלים

צבירת הפופולארית של  רפואה אלטרנטיבית בימינו

 

רפואה אלטרנטיבית או בשמה השני רפואה משלימה, הולכת וצוברת פופולאריות, ועם השנים מקבלת הכרה ולגיטימציה על ידי המוסדות הרפואיים. קופות חולים אף הטמיעו אל תוך חבילות הביטוח המשלימות שרותי בריאות אלטרנטיבית ואף רפואה משלימה. הצורך בטיפולים רפואיים אשר אינם מבוססים על כימיקאלים ותרופות הגורמים לתופעות לוואי גדל עם המודעות לנזקיה האפשריים של הרפואה הקונבנציונאלית.

רפואה אלטרנטיבית ביסודה היא רפואה מונעת ודרך חיים, על כן היא לא נפסלת על ידי הרופאים הקונבנציונאליים וכאמור נכללת בסל שירותי בריאות וקיימת בתוך פוליסת ביטוח אצל חברות שונות, היות ובמרבית המקרים ניהול אורך חיים המתבסס על איזו שהיא תפיסה אלטרנטיבית טבעית יהיה אורך חיים בריא. כיום קיימים טיפולים רבים בתחום ותוכלו לקרוא כאן על הטיפולים המובילים.

 אקופונקטורה – דיקור סיני

 

הדיקור הסיני הוא חלק מתורת הריפוי הסינית עתיקת היומין. השיטה, בת חמשת אלפים שנה, מבוססת על האמונה כי בגוף זורמת אנרגיה הנקראת צי והיא מוזרמת במסלולים פנים גופניים וחיצוניים הנקראים מרידיאנים. על פי תורה זו, חסימה של האנרגיה גורמת למחלות שונות באזורים שונים בגוף ועל ידי הדיקור ניתן להביא לשחרור של החסימה לזרימה תקנה של האנרגיה ובכך להביא לריפוי הגוף והנפש.

השימוש בדיקור סיני ניתן במקרים רבים גם כטיפול מונע, כדרך חיים, על מנת להגיע לאיזון נפשי גופני במשך שעות היום וכמסייע להתמודדות עם הלחץ של החיים בעידן המודרני על מנת למנוע מצב נפשי הדורש טיפוליים נפשיים.

שיאצו

 

שיטת השיאצו מבוססת על מגע בין המטפל למטופל וללא שימוש במכשירים של שהם. הטיפול מתבצע כאשר המטופל שכוב או יושב, בלבוש מלא, בצורה של לחיצות עדינות באמצעות הידיים, האמות והמרפקים של המטפל, תוך כידי מתיחות.

גם שיטה זו באה במטרה לשחרר את האנרגיה החסומה במרידיאנים, המשפיעים על השרירים, העצבים, ומערכות הגוף הפנימיות. בסוף הטיפול בשיאצו ירגיש המטופל תחושה של שחרור רעננות ורוגע, ואיזון הנפש והגוף. משתמשים בשיאצו כטיפול בכאבי ראש, מיגרנות, הפרעות ריכוז, כאבי רגליים, מחלות לב ולשחרור ממתחים ולחצים.

הומיאופתיה

 

ההומיאופתיה היא שיטת טיפול טבעית המוכרת כבר למעלה ממאתיים שנה. השיטה ההומיאופתית היא בשימוש בתרופות טבעיות, המדמות את תסמיני המחלה ממנה סובל המטופל. תרופות אלו עשויות מחומרים הנמהלים ומדוללים מספר רב של פעמים כאשר ככל שמוהלים את החומר יותר, כך מתחזקת השפעתו. התרופות ההומיאופתית הן טבעיות לחלוטין ונטולות תופעות לוואי.

 השימוש בריפוי הומיאופאתי נפוץ כטיפול בבעיות הורמונאליות כחלק מטיפול בריאות האישה, אלרגיות שונות, בעיות במערכת העיכול, דיכאון וחרדה, עייפות ותשישות, בעיות עור, דלקות, אסטמה הפרעות שינה, ובעיות בקשב ובריכוז בעיקר בתחום רפואת ילדים.

רפלקסולוגיה

 

הרפלקסולוגיה היא מהעתיקות ששיטות הרפואה האלטרנטיביות, ויש עדויות לשימוש בה עוד מתקופת מצריים העתיקה ובהודו. שיטה זו, מאמינה כי ניתן להשפיע על כל איבר ואיבר בגוף על ידי לחיצה במקום מסוים בכף הרגל. על ידי שימוש במפה ניתן לקבוע במדויק איזה אזור ברגל משפיע על איזה איבר, ועל ידי עיסוי כף הרגל באזור זה ניתן להביא להקלה על כאבים, שחרור שרירים ומתחים, סיוע בתהליך של ריפוי לאחר שבירה או נקע, והתמודדות עם מחלות כרוניות.

הרפלקסולוגיה מתאימה לכל אדם ובכל גיל, למעט נשים בהיריון, והטיפולים הנפוצים בשיטה זו הן לבעיות של כאבי ראש ומגרנות, דלקות שונות, בעיות במערות האף, שיבושים הורמונאליים, בעיות פוריות, כאבים שונים, בעיות בעיכול, אסטמה, סטרס לחץ ועייפות כרונית.


רפואה סינית ודיקור סיני - שירותי בריאות אלטרנטיביים

שוקל רפואה אלטרנטיבית? הגיע הזמן שתקרא קצת על תרומתה לחיי היום יום שלנו.
מאמרים אחרונים

קישורים

צור קשר:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:פסיכולוגיה | רפואת נשים | אסתטיקה | בריאות | ביקור רופא | רופא ילדים | ביטוח בריאות | מפת האתר
שירותי בריאות - מידע רפואי בנושאים: רפואה משלימה בישראל ובעולם, רפואה סינית, טיפולים אלטרנטיביים, רשימת מטפלים מוסמכים בשיטות רפואה לא קונבנציונאלית ועוד