שירותי רפואה פרטית, ביקור רופא פרטי בביתך

מידע על שירותים במסגרות רפואה פרטית

שרותי רפואה פרטית עשויים בחלק גדול מהמקרים להעניק מענה לצרכים עליהם אין מענה במערכת הבריאות הציבורית. בתשלום מכיסו של החולה, או בכיסוי פוליסת ביטוח בריאות פרטית, ניתן ליהנות מאפשרויות רבות כמו ביקור רופא בביתכם, בחירה של רופאים מנתחים, חוות דעת של מומחים, תנאים נוחים יותר בעת אשפוז, שירותי אחות פרטית בביתכם או בבית החולים ועוד.

חלק מהטיפולים ניתנים במסגרת מרפאות ובתי חולים פרטיים, אולם ככל שהפכה הרפואה הפרטית פופולארית יותר, גם בבתי החולים הממשלתיים זוהה הפוטנציאל הכלכלי והשירותים השונים "חלחלו" גם לתוכם. למעשה, כרבע מהניתוחים המבוצעים בבתי החולים הממשלתיים, מתבצעים במסגרת שירותי רפואה פרטית. כאשר המטופלים יכולים להתאשפז בבית חולים מסוים, לבחור ברופא ספציפי שברצונם להיות מטופלים על ידו, לשכור את שירותיה של אחות פרטית ועוד.

מגבלות מערכת הבריאות הציבורית

למרות מאמציה של מדינת ישראל להבטיח לאזרח שירותי בריאות ברמה הגבוהה ביותר שניתן, קיימות מגבלות תקציביות רבות. ניתן לראות כי בכל הנוגע לשכר רופאים, מימון בדיקות יקרות, השקעה במחקר ופיתוח תשתיות – מערכת הבריאות הציבורית מאוד מוגבלת ומגבלותיה באות לידי ביטוי בטיב השירות המוצע לאזרח.

את שירותי הרפואה הפרטית לעומת זאת, מממנות חברות ביטוח פרטיות במסגרת הכיסויים שהובטחו למבוטחים. או לחלופין, יכול המטופל לשלם עבור השירות מכיסו. לא תמיד מדובר במותרות, לעיתים זה הכרח, כך לדוגמא כאשר נדרשות לחולה תרופות שאינן כלולות בסל שירותי הבריאות, בדיקות מיוחדות או ניתוחים שניתן לבצע רק במסגרות הפרטיות או בחו"ל.

ניתוחים במסגרת שירותי רפואה פרטית בארץ ובחו"ל

את רוב הפעולות הכירורגיות הנדרשות לחולים ניתן לבצע במסגרת סל שירותי הבריאות הממלכתי, אולם קיימים ניתוחים מיוחדים שלא ניתן לבצע שלא במסגרת שירותי רפואה פרטית. פוליסות ביטוח בריאות שונות מבטיחות כיסוי למגוון טיפולים מיוחדים בארץ ובחו"ל ואף לכל ההוצאות הנלוות:
  • הוצאות שכר מנתח, מרדים, והוצאות חדר ניתוח
  • כיסוי לכרטיסי טיסה והוצאות שהייה בחו"ל במידת הצורך
  • מימון אחות פרטית במהלך האשפוז
  • כיסוי לשתלים כאשר מדובר בניתוחי השתלת איברים
  • התייעצות עם המנתח נוסף לפני ואחרי הניתוח
  • מימון טיפולי פיזיותרפיה ושיקום לאחר הניתוח
  • כיסוי עבור בדיקה פתולוגית במקרים של מוות

שירותי רפואה פרטית – רפואה פלסטית

בשונה מטיפולים רפואיים שמטרתם להציל חיים ולשקם את בריאותו של החולה, בתחום הרפואה הפלסטית בחלק גדול מהמקרים מדובר בצרכים אסטטיים בלבד. כך לדוגמא, ניתוחי הגדלת חזה, הקטנת חזה, ניתוח אף, שאיבת שומן, השתלות שיער וכל ניתוח פלסטי קוסמטי אחר. מטבע הדברים, סל שירותי הבריאות הממלכתי אינו מכסה טיפולים אלו וניתן לבצעם במסגרות הפרטיות.

חלק מהטיפולים הרפואיים בתחום זה מתבצעים במסגרת המרפאות הפרטיות, כאשר יש בהן חדר ניתוח ומחלקה לאשפוז חולים ושיקום. אפשרות נוספת היא ניתוח על ידי מנתח פרטי, בתוך אחד מחדרי הניתוח בבתי החולים הממשלתיים.

שירותים בתחום בריאות האשה והילד

תחום נוסף בו נפוצים מאוד השימושים בשירותיה של רפואה הפרטית, הוא כל מה שנוגע אל בריאות האשה, להריון ולידה. טיפולי פוריות, הפריות, בדיקות מיוחדות במסגרת מעקב הריון, יילוד בתנאים מיוחדים ועוד. הבאת ילד אל העולם הנה אירוע חשוב מאוד בחייה של כל משפחה וכל משפחה תרצה להבטיח לעצמה את השירותים הרפואיים הטובים ביותר שקיימים.

כמובן שבהמשך, חשוב לא פחות לוודא ולדאוג להתפתחותו התקינה של הילד, גדילה בריאה ובכל הקשור לכך. בישראל ובעולם פועלים מכונים פרטיים רבים, המציעים שירותי רפואת ילדים ברמה גבוה ובפיקוח וניהול של רופאים המתמחים ברפואת ילדים.

ביקור רופא

גם ביקור רופא, שירות במסגרתו ניתן להזמין רופא אל ביתו של החולה, זהו שירות חשוב שמקל משמעותית על החולים. למעשה, במסגרת שירות זה החולה לא נדרש לכתת רגליים והגיע אל המרפאה, במצב של חולי, כל שעליו לעשות הוא להתקשר ולהזמין ביקור רופא בביתו. אם רכשתם פוליסת ביטוח בריאות, יתכן כי זה אחד הכיסויים המובטחים לכם במסגרת הפוליסה, אם לא – ישנן חברות המספקות שירותי ביקור רופא בתשלום וכדאי לבדוק מה הן מציעות ומה העלות.

באתר זה, תוכלו למצוא מידע מקיף אודות שרותי בריאות שונים אותם ניתן לקבל בארץ או בחו"ל, הן במסגרת מערכת הבריאות הציבורית והן במסגרת שירותי רפואה פרטית.מאמרים אחרונים

קישורים

צור קשר:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:שירותי בריאות | פסיכולוג | רופא ילדים | גניקולוגיה | אסתטיקה | רפואה סינית | מפת האתר
שירותי בריאות - מידע רפואי בנושאים כגון: שירותי רפואה פרטית, ביקור רופא פרטי 24 שעות ביממה, חוות דעת בנושאים רפואיים, חוות דעת שניה, רופאים מומחים בכל תחום רפואי ועוד